Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady
Top 10 programów do zarządzania czasem i poprawy organizacji w firmie

Każda firma niezależnie od swojej wielkości potrzebuje prostych i praktycznych narzędzi, które w znaczący sposób ułatwią jej organizację. Dobre zarządzanie zespołem, projektami czy kontaktami staje się coraz trudniejsze wraz z rozwojem przedsiębiorstwa czy spółki, który jest naturalnym i oczekiwanym biegiem rzeczy. Jak zatem poradzić sobie z organizacją pracy i lepiej zarządzać czasem, by zwiększyć produktywność i obroty firmy? Przedstawiamy naszą subiektywną listę programów i innych narzędzi, które powinniście jak najszybciej wypróbować.


Kolejność programów jest przypadkowa.

1. Trello

Pierwsze narzędzie jest często porównywane do tablicy korkowej, gdyż umożliwia umieszczanie na tzw. tablicach list z informacjami dla określonych osób czy zespołów. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować wiele projektów firmowych i ważnych zadań, które do tej pory mogły nie zostać doprowadzane do końca przez naszych pracowników.
Z najważniejszych funkcjonalności warto wymienić możliwość używania narzędzia przez wiele osób, dołączania plików z Google Drive czy Dropboxa, przesyłania zdjęć i wideo oraz komentowania pracy innych osób.

2. Asana

Asana to kolejne narzędzie służące do organizacji projektów, planowania wyjazdów, zadań i innych ważnych spraw, które są codziennością w każdej firmie. Platforma jest bardzo rozbudowaną witryną do pracy zespołowej, która nie potrzebuje dodatkowej poczty e-mail. Umożliwia ponadto szybki podział zadań i przydzielanie ich do konkretnych pracowników czy tworzenie notatek i komentarzy.
Do największych zalet programu do organizacji pracy należy obecność kalendarza obszaru roboczego, który bardzo usprawnia planowanie, dostępność dodatkowych wtyczek oraz synchronizacja z Google Calendar.

3. Podio

Pomimo kilku podobieństw do Asany czy Trello, możemy polecić Podio z powodu prostoty, która spodoba się szczególnie osobom, które do tej pory nie miały do czynienia z narzędziami do organizacji czasu. Podio to nie tylko lista do przypisywania zadań czy projektów, ale również możliwość zarządzania urlopami, wydatkami i innymi ważnymi kwestiami.
Do największych zalet programu należą
prosty interfejs, imponujący zestaw funkcjonalności oraz możliwość tworzenia różnorodnych raportów. Narzędzie może być również zintegrowane z Google Drive i Dropboxem, tworząc jedną platformę do organizacji czasu w firmie.

4. Grafik dyżurów

Program, jak sama jego nazwa wskazuje, został stworzony z myślą o projektowaniu dyżurów wśród pracowników medycznych. Po czasie rozwinął się jednak na tyle, że z powodzeniem udostępniono go dla firm, które wykorzystują jego możliwości do rozkładu pracy pracowników. Grafik dyżurów obsługuje aż do 4 zmian roboczych, a nawet automatycznie wyznacza miesięczny normatyw pracy. Jeśli mamy problem z dobrą organizacją bardzo dużego zespołu pracowników, jest to narzędzie stworzone dla nas. Do największych zalet programu do zarządzania pracowników należy możliwość generowania oraz wydruku rozkładu pracy czy karty ewidencji pracy, intuicyjny i prosty interfejs oraz duże możliwości konfiguracyjne.

5.Microsoft Project Professional

Profesjonalny program służący do zarządzania projektami, zwiększający w ten sposób wydajność pracy biurowej. Bez problemu można dzięki niemu śledzić projekty w ramach jednego systemu do zarządzania, który współpracuje z pozostałymi produktami firmy Microsoft oraz usługami w chmurze.
Do największych zalet programu należą szeroki wachlarz narzędzi do raportowania, analiza scenariuszy alternatywnych bez konieczności tworzenia planu od podstaw czy łatwe budowanie witryn projektów.

6. Evernote

Narzędzie dla wszystkich miłośników notatek, którzy w ten sposób organizują swój czas wolny oraz pracę. Evernote pozwala na przechowywanie prawie wszystkich plików, z których można tworzyć różne zapiski tekstowe, zrzuty ekranowe itp. Nie jest to tak zaawansowany program program do zarządzania zadaniami do zarządzania jak wymienione wyżej systemy, ale przydatne narzędzie na co dzień.
Do największych zalet zaplikacji do zarządzania czasem można zaliczyć łatwy dostęp do zgromadzonych danych, integrację z przeglądarką internetową oraz naszą pocztą elektroniczną.

7. Rainlendar

Pierwszy kalendarz w zestawieniu, który jest tak naprawdę edycją narzędzia systemów Wndows czy Linux wyświetlaną bezpośrednio na pulpicie. Program przyda się wszystkim pracownikom, którzy muszą mieć stałą widoczność swoich zadań i zbliżających się deadlinów. Reinlendar sprawdza się również jako terminarz, który wyświetla nadchodzące zadania do wykonania bezpośrednio na pulpicie komputera. Można go ponadto zintegrować z programem Microsoft Outlook czy usługą Google Calendar.
Do największych zalet programu można zaliczyć dużą prostotę, bieżące pokazywanie najbliższych zdarzeń oraz obsługę skórek, która umożliwi nam pełną personalizację jego wyglądu.

8. Statlook

Narzędzie pozwala na kompleksowe zarządzanie wszystkimi zasobami informatycznymi w firmowej sieci komputerowej. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy kontrolować całą sieć oraz zdalnie łączyć się z poszczególnymi użytkownikami. Zapewnia bezpieczeństwo zasobów firmowych przechowywanych na komputerze, jak i dyscyplinuje pracowników. Administratorzy sieci mogą przy okazji wykryć legalność oprogramowania czy niepożądane pliki multimedialne, które mogą przynieść firmie znaczne kary pieniężne.
Do najważniejszych zalet programu można zaliczyć monitorowanie wydajności pracowników, bieżącą inwentaryzację sprzętu czy dokładny audyt oprogramowania.

9. ClearPro

Rozbudowany system do zarządzania produkcją, który wspomaga również obsługę magazynu oraz sprzedaży w firmie. ClearPro doskonale sprawdzi się w czasie planowania, realizacji czy rozliczania produkcji, ułatwiając pracę w obszarze logistyki czy księgowości w firmie. Jest bardzo elastyczny, dzięki czemu możemy dopasować jego funkcjonalności do własnych potrzeb. Do największych zalet programu należą możliwość wykorzystania bezpłatnego serwera baz danych MySQL, prowadzenie dowolnej ilości magazynów z deklarowanymi metodami wycen oraz proste przeprowadzanie analiz sprzedaży.

10. GanttProject

Program ułatwia nam planowanie i zarządzanie projektami za pomocą diagramu Gatta. Dzięki niemu można rozdzielić szczegółowo projekty i zaplanować ich czas wykonania. Główny ekran jest podzielony na dwie części, które umożliwiają jednoczesne zarządzanie zadaniami oraz sprawdzanie ich w formie wykresu na tak zwanej osi czasu.
Do największych zalet programu należą prosty w obsłudze interfejs, możliwość zapisania gotowego projektu do wielu formatów plików oraz opcja dzielenia się zasobami z innymi użytkownikami.

Zarządzanie czasem zwiększa efektywność firmy

Dużo mówi się o tym, że skuteczne zarządzanie czasem pracowników (oraz swoim) podnosi wydajność działań, gwarantuje większe zyski i usprawnia organizację całej firmy. Od kilku lat nieustannie rośnie trend na oprogramowanie zarządzające, które dzięki dużej automatyzacji oszczędza nasz czas nawet w trakcie planowania! Mamy nadzieję, że znajdziecie na naszej liście kilka przydatnych narzędzi i aplikacji do zarządzania czasem które szybko przyniosą oczekiwane efekty.

Przy okazji pamiętajcie o tym, że również pieczątki firmowe przyspieszają pracę i załatwianie formalności w wielu urzędach - możecie je u nas zamówić online przez 24h!

Dla osób, które poza programami lubią korzystać z planerów osobistych przygotowaliśmy darmowe grafiki w 4 odsłonach - można je wydrukować i dodać do swojego podręcznego kalendarza! W tym rozwiązaniu warto używać tzw. stempli do planera, którymi możemy oznaczyć dni wolne od pracy, wykonane zadania lub np. planowaną aktywność fizyczną - w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch!

* Wybrane elementy graficzne widoczne na planerze nr 1 oraz 3 designed by freepik.com

Planer miesięczny, planer tygodniowy oraz lista spraw i piorytetów za darmo do druku (po kliknięciu w grafikę rozpocznie się pobieranie)

Wersja 1

Wersja 2

Wersja 3

Wersja 4

Które oragromowanie do zarządzania pracownikami jest waszym ulubionym? Ułatwiacie sobie pracę za pomocą nowoczesnych narzędzi, czy wolicie bardziej tradycyjne rozwiązania?

Przelew online
Znajdź nas: