Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Biznes

10 porad dla początkuj?cych przedsiębiorców

10 porad dla początkujących przedsiębiorców

Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności, jednak nie wiesz, czy jesteś na to gotowy? Być może szukasz prostych porad, które pomogą ci odnaleźć się wśród gąszczu informacji i pułapek biznesu? Zobacz 10 rad dla początkujących przedsiębiorców, dzięki którym osiągniesz sukces i radość z nowego biznesu.

1. Nie czekaj - działaj

Jeśli masz już pomysł i zastanawiasz się nad jego realizacją, nie trać czasu i zacznij działać. Oczywiście pamiętaj o zbadaniu rynku i dokładnej analizie potencjalnych Klientów, ale staraj się nie odkładać decyzji o własnej firmie w nieskończoność.

2. Pieniądze to nie wszystko

To oczywiste, że twoja firma ma przede wszystkim przynosić dochody, ale nadmierne skupianie się na pieniądzach sprawia, że zapominasz o najważniejszym - co zyska Klient dzięki twojej usłudze lub produktowi? Zastanów się, czego może potrzebować, dlaczego powinien wybrać właśnie twoją firmę i odłóż myśl o pieniądzach - jeśli jesteś dobry w tym co robisz, z czasem się pojawią.

3. Znajdź mentora

Najwięksi przedsiębiorcy mieli swoich mentorów, którzy pokazywali im tajniki biznesu i uczyli stawiania pierwszych kroków. O ile tylko masz taką możliwość poszukaj osoby, od której możesz się jak najwięcej się nauczyć w danej branży. Wszystko zależy tak naprawdę od ciebie i twoich zdolności percepcyjnych.

4. Ustal swoją branżę

Chcąc wygenerować większe zyski z całą pewnością zastanawiasz się, ile rzeczy sprzedawać bądź oferować. Postaraj się wybrać jedną branżę, niekiedy jeden produkt, który będzie budował markę twojej firmy. Najłatwiej stworzyć dobry biznes korzystając z niszy, czyli wybierając coś, czego nie ma na rynku lub jest dostępne w znikomej ilości. Wśród dużej konkurencji będzie trudniej o zaistnienie.

5. Wykorzystaj wszystkie media

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko o rozwój bez odpowiedniej reklamy. Oczywiście mało którego początkującego przedsiębiorcę stać na ogromne bilbordy czy reklamę w telewizji, ale warto przemyśleć reklamę w Internecie. Jest ona z całą pewnością mniej kosztowna, przy czym dociera do bardzo dużego grona odbiorców. Pamiętaj tylko o jednym - jeśli nie wiesz jak się za coś zabrać, oddaj działania marketingowe w ręce specjalistów.

6. Nawiązuj kontakty

Wszyscy wiedzą o tym, że mając dużo znajomości o wiele łatwiej stworzyć firmę i utrzymać ją na rynku. Z tego powodu przy każdej okazji szukaj nowych kontaktów, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłości. Staraj się być otwarty na ludzi - w końcu to oni są twoimi Klientami.

7. Nie daj się zawładnąć obawom

Strach przed porażką jest zrozumiały, ważne jest jednak to, by nie dać mu się zatrzymać. Wiele osób boi się podjąć działania obawiając się tego, że w którymś momencie popełni błąd. Nawet jeśli tak się stanie, z porażek należy wyciągać wnioski na przyszłość - mało komu udaje się wszystko za pierwszym razem.

8. Zastanów się nad wykorzystaniem pasji

Jeśli masz jakąś pasję, być może warto właśnie na niej oprzeć swoją działalność. Najłatwiej zbudować usługę lub produkt, który osobiście znamy. Poza tym jest to świetna recepta na czerpanie przyjemności z pracy - w końcu rzeczy robione z pasją cieszą, bez niej - są tylko środkiem do uzyskania pieniędzy.

9. Pamiętaj o nadrzędnych wartościach

Nie żyj swoją pracą. To naturalne, że biznes na początku pochłania całą twoją uwagę, jednak nie zapominaj o tym, co dla ciebie najważniejsze. Dla jednych jest to Bóg, dla innych rodzina lub inne wartości, które stanowią życiowe oparcie. Nie warto stawiać wszystkiego na własnej firmie, gdyż jej losy mogą potoczyć się różnie i trzeba być na to przygotowanym.

10. Zabezpiecz się

Myślenie o porażce spowalnia działanie, ale również daje motywację do podjęcia kroków zapobiegawczych. Na samym początku budowania firmy staraj się mieć zabezpieczenie finansowe, być może pracę na etacie lub przynajmniej oszczędności, które pomogą Ci przeżyć, jeśli twój pomysł okaże się fiaskiem.

Czas na własny biznes

Własna firma to jednocześnie duże ryzyko jak i wielka satysfakcja, oczywiście jeśli wszystko idzie zgodnie z naszą myślą. Przy stawianiu pierwszych kroków w świecie biznesu trzeba być szczególnie uważnym - brak przemyślanej strategii, dobrego pomysłu lub zabezpieczeń, może szybko doprowadzić do porażki. Nie warto się jednak zniechęcać i przede wszystkim działać. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy jesteś gotowy zostać przedsiębiorcą, odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu TUTAJ. Gdy stawiasz już swoje pierwsze kroki w biznesie, pamiętaj o takich detalach jak zamówienie pieczątki firmowej, która będzie pomocna w wielu sytuacjach.

Przelew online
Znajdź nas: