Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Biznes

Pieczątka w działalno?ci gospodarczej: jak? wybrać?

Sprawnie działające biuro firmowe to przede wszystkim takie, w którym panuje porządek w dokumentach. Choć przedsiębiorcy nie mają wymogu posiadania pieczątek firmowych to jednak są one jednymi z najpowszechniejszych akcesoriów jakie trzymają na swoich biurkach, ponieważ znacznie skracają czas potrzebny na przygotowanie dokumentów. Pozostaje jednak pytanie jaką pieczątkę wybrać, by była praktyczna i funkcjonalna dla prowadzonych działań?

Pieczątka firmowa - numer jeden na liście kupowanych stempli

Największą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się bez wątpienia pieczątka firmowa. Faktury, przelewy bankowe, korespondencja firmowa i inne ważne dokumenty aż się proszą o to, by potwierdzić je pieczątką. Stemple są cennym źródłem informacji dla klientów, kontrahentów i przedstawicieli urzędów ułatwiając kontakt, ponieważ zawierają nazwę firmy, imię i nazwisko osoby, która ją prowadzi, adres, NIP oraz coraz częściej także adres strony internetowej. Pieczątka firmowa jest także bardzo praktyczna podczas wypełniania różnego typu formularzy. Zamiast żmudnego uzupełniania każdego z pól ręcznie wystarczy bowiem przystawić pieczątkę i w ten sposób uzyskać wyraźne i trwałe odbicie w ciągu zaledwie jednej chwili. Posiadanie pieczątki firmowej to również większy prestiż i uwiarygodnienie prowadzonych działań.

Datowniki na straży terminowości wykonywanych zadań

Datowniki czyli inaczej pieczątki z wybijaną datą są bardzo przydatne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność wprowadzania na dużej ilości dokumentów dat, jak np. w biurach handlowo-usługowych. Datownik pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Dodatkowo, w przypadku uwzględnienia reklamacji odnośnie zakupionego towaru porządkowanie napływających formularzy według dat wpływu pozwala w łatwy sposób określić termin, w którym dana kwestia ma zostać rozpatrzona i kiedy np. należy udzielić klientowi odpowiedzi. Jest to ważne biorąc pod uwagę fakt, że dotrzymywanie terminów pozwala budować wiarygodność w oczach klientów, a w przypadku instytucji i urzędów uniknąć przykrych konsekwencji, w tym kar finansowych.

Pieczątki imienne dla pracowników

W firmie, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki w określonych działach bardzo często występują liderzy, tj. bardziej doświadczeni pracownicy, którzy czuwają na straży wypełniania powierzonych obowiązków. Właśnie dla nich warto zamówić specjalne, pieczątki imienne tj. takie, na których znajduje się ich imię i nazwisko oraz dodatkowa informacja na temat pełnionej funkcji w firmie. W przypadku dużych przedsiębiorstw pieczątka imienna znacznie ułatwia pracę, ponieważ osoba, która posługuje się taką pieczątką może parafować dokumenty zamiast czytelnie je podpisywać. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dokumentów krążących w obiegu wewnętrznym firmy.

Kieszonkowa czy tradycyjna

Wybór wielkości pieczątki wykorzystywanej do działań zawodowych powinien być poprzedzony refleksją na temat specyfiki prowadzonych działań. Jaki rozmiar pieczątki będzie idealny do księgowości? W przypadku, gdy wykonujemy w siedzibie firmy setki odbić potrzebny jest nam produkt wytrzymały, trafnym wyborem jest pieczątka metalowa, która jest solidna i gwarantuje bardzo dobrą jakość odbicia. Jeśli natomiast nasza praca opiera się głównie na częstych podróżach do klientów czy kontrahentów to z pewnością przyda nam się dodatkowa pieczątka kieszonkowa, ponieważ jej zabranie ze sobą nie będzie stanowiło problemu, zwłaszcza w przypadku, gdy ogranicza nas pojemność bagażu. Taka pieczątka, jako, że mieści się w kieszeni jest bardzo przydatnym i poręcznym narzędziem, które pomoże w każdej sytuacji na szybkie podpisanie umowy, wypełnienie faktury czy innego dokumentu i jednocześnie reklamowanie firmy na zewnątrz.

Kolor i kształt pieczątki

Jeśli zdecydowaliśmy już jaki rodzaj i wielkość pieczątki najbardziej odpowiada naszym potrzebom to pozostaje nam jeszcze podjęcie decyzji odnośnie kształtu pieczątki i koloru odbicia. Pytanie "jaki kolor pieczątki będzie najlepszy" nie powinno stanowić problemu – obudowa musi po prostu odpowiadać naszym gustom. Do wyboru mamy stemple okrągłe, owalne, podłużne lub prostokątne. W przypadku koloru dawniej przedsiębiorcy wybierali niebieski lub czarny, w urzędach i bankach dominowały czerwone odbicia, księża i parafie używały do wybijania danych tuszu fioletowego, a koła myśliwskie: brązowego. Dziś panuje w tym temacie zupełna dowolność. Często wybierana jest pieczątka o odbiciu brązowym, zielonym czy czerwonym, ponieważ dobrze prezentuje się na białym arkuszu papieru. Jaki tusz do pieczątki zapewni wyraźne odbicia? Z pewnością oryginalny, dedykowany do automatów, kołków i innych, podobnych produktów.

Pieczątka firmowa - praktyczne i przydatne narzędzie firmowe

Ułatwienie pracy i kontaktu klientów z nami, duża oszczędność czasu, świetna reklama - to ważne argumenty przemawiające za zakupem pieczątki przez Internet przeznaczonej do prowadzenia działań zawodowych. Każdy, kto zdecyduje się na wyrobienie stempla z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie, ponieważ ich ilość i różnorodność jest naprawdę imponująca. Możemy decydować o wielkości, kolorze, kształcie, ale bez wątpienia najważniejsza jest jej funkcjonalność. To jaką pieczątkę wybierzemy dla swoich działań będzie później decydowało o komforcie jej użytkowania, jakości odbicia i żywotności pieczątki. Dobrze dobrana pieczątka to wizytówka firmy, dlatego warto zdecydować się na stemple znanych i cenionych firm takich jak COLOP i TRODAT, które oferują produkty nie tylko wysokiej jakości, ale też neutralne dla środowiska.

Przelew online
Znajdź nas: