Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Ciekawostki

Historia ci?głego wzrostu czyli początki i rozwój firmy COLOP

Obecnie firma COLOP to jeden z głównych producentów pieczątek samotuszujących. Działa w 120 krajach na świecie, zatrudnia ponad 400 pracowników i oferuje najszerszą gamę pieczątek pod względem kształtu, rodzaju obudowy, formatu i ilości wariantów odbicia. Jak wyglądały początki działalności firmy i jakie rozwiązania firma wprowadza dziś, by spełnić oczekiwania swoich klientów - o tym w naszym artykule.

Krótka historia

Firmę COLOP założył Karl Skopek w 1980 roku. Produkcja nowej, samotuszującej linii pieczątek w zakładzie produkcyjnym, w pobliżu Wels rozpoczęła się w 1981 roku. Firma od samego początku działa na rynku międzynarodowym, utrzymując na nim stabilną pozycję. Już w 1984 roku zakład produkcyjny przenosi się do nowej siedziby w Wels, gdzie już w pierwszym roku działalności obroty wyniosły około 800 000 euro. Handel rozwija się także dzięki kilku oddziałom dystrybucyjnym na całym świecie oraz udziałowi w głównych rynkach europejskich jak Niemcy (1986), Francja (1991), Słowacja (1992), Czechy (1993), Rumunia (2000), Hiszpania (2013).

W celu osiągnięcia strategicznych celów i dalszego wzmocnienia swojej pozycji, na przestrzeni lat COLOP przejmuje wiele zagranicznych firm, m.in. szwedzką Unigraphics wraz ze spółkami zależnymi, brytyjską Mark C. Brown czy węgierską R + C. W 2012 rozbudowany zostaje zakład produkcyjny w Borovany, na terenie Republiki Czeskiej, a w 2013 roku powstaje nowy zakład produkcyjny w Wels.

30 lat innowacji - droga ku nowoczesności

Printer Line, Classic Line, Pocket Stamp, Stamp Mouse czy Expert Line to produkty firmy COLOP, które zostały przygotowane z uwzględnieniem zmieniających się oczekiwań klientów. Firma nieustannie dba o rozwój i wyznacza nowe trendy zarówno w zakresie projektowania, wykonywania oraz wykorzystania materiałów do produkcji stempli. Wśród licznych nowości warto zwrócić uwagę na następujące:

1. Green Line

Pieczątki ekologiczne Green Line zostały wprowadzone na rynek w 2008 roku, a sam pomysł produkowania stempli przyjaznych środowisku zyskał liczną rzeszę naśladowców. Pieczątki Green Line są wytwarzane głównie z materiałów pochodzących z recyklingu (co najmniej 65% do 80% tworzyw sztucznych), odzyskiwanych z makulatury i sortowanych odpadów. Podobnie opakowania, w których są sprzedawane pieczątki są wykonane w 100% z bezbarwnego kartonu, pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo datowniki Green Line są wyposażone w klasyczny, drewniany uchwyt, który jest wyrazem zarówno dbałości o środowisko jak również zapewnia estetyczny wygląd stempla.

2. Pieczątki antybakteryjne Microban

Każdego dnia ze stempli korzystają różne osoby. W związku z tym, poprzez dłonie przenoszone są różne bakterie. Colop jako pierwsza globalna marka, w 2010 roku wprowadza pieczątki z wbudowaną ochroną antybakteryjną. Dzięki technologii Microban rozwój szkodliwych bakterii zostaje zatrzymany. Sama marka Microban jest światowym liderem, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii antybakteryjnych, zastosowywanych do szerokiej gamy materiałów i produktów. Od czasu podpisania

umowy z Microban, COLOP ma prawa do używania znaku towarowego Microban i samej marki w produkcji i wprowadzaniu do obrotu produktów zakresu marki COLOP.

3. Pocket Stamp PLUS 20

Mija prawie 10 lat od czasu, kiedy COLOP wprowadził na rynek pierwszą z jego inteligentnych pieczątek kieszonkowych do codziennego użytku. W 2014 roku w sprzedaży pojawia się nowy, innowacyjny stempel kieszonkowy. Dzięki automatycznemu mechanizmowi suwakowemu pieczątkę można łatwo otworzyć, wykorzystać i zamknąć jedną ręką. Pocket Stamp Plus jest również oferowany z ochroną antybakteryjną Microban. Mobilna pieczątka jest dostępna w klasycznej czerni, bieli, a także kolorze indygo, różowym, zielonym czy żółtym.

4. Liquid Wood

Kolejną pieczątką, którą firma COLOP może się pochwalić jest Liquid Wood. To pieczątka, której komponenty pochodzą w minimum 80% z recyklingu. Liquid Wood jest w 100% biodegradowalny. Dodatkowo, jako, że drewno nie wpływa na emisję CO2 - jest produktem ekologicznym. To pieczątka nie tylko nowoczesna i ekologiczna, ale też, ze względu na kolor naturalnego drewna bardzo dobrze prezentująca się.

5. EOS Line

Ostatnio COLOP wprowadził nowy rodzaj stempla zwany pieczątką flash. Jak sama nazwa wskazuje, jest produkowany przy użyciu technologii błyskowej, dzięki której uzyskiwana jest najwyższa jakość odbicia o wyjątkowej ostrości. Nowa seria jest znana jako EOS Line. Nowoczesna technologia sprawia, że pieczątki powstają szybko i są łatwe w produkcji. Pieczątki EOS Line Flash są wykonane w ciągu zaledwie kilku minut, dzięki czemu klienci mogą bardzo szybko odebrać gotowy stempel.

COLOP - firma, która nieustannie stawia na rozwój

COLOP oferuje stemple przeznaczone dla różnych zastosowań, biurowe i kieszonkowe, tekstowe i datowniki, prostokątne i okrągłe. COLOP dostarcza również wszystkie produkty i systemy niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości odbicia stempla. Zakres usług dopełniają specjalne rozwiązania e-biznesowe do tworzenia tekstu. W swojej ponad 30-letniej działalności w ofercie pojawiły się pieczątki produkowane głównie z recyklingu lub surowców odnawialnych, pieczątki z ochroną antybakteryjną czy nowe pieczątki kieszonkowe Pocket Stamp PLUS. W pełni zautomatyzowana produkcja, trwała modernizacja i ciągłe optymalizacje procesu pozwalają na zapewnienie wysokiej jakości produktów. Produkty marki COLOP to po dziś dzień synonim niezawodności, trwałości i wygody korzystania.

Historia ciągłego wzrostu czyli początki i rozwój firmy COLOP

Przelew online
Znajdź nas: