Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Ciekawostki

U?miechnięta buĽka, pies i czę?ci garderoby, czyli stemplowanie na wesoło

Obok pieczątek które są pomocne w wypełnianiu obowiązków służbowych, w sklepach można kupić cały szereg tych, które służą kreatywnej zabawie. Niezliczona ilość dostępnych kształtów, wzorów i kolorów sprawia, że pieczątki dają ogromne pole do popisu i to w różnych dziedzinach. O tym jak stemple wkroczyły do świata rozrywki i w jakich sytuacjach znalazły swoje zastosowanie - o tym poniżej.

Obraz znaczy więcej niż 1000 słów

Współczesny świat jest nasycony wrażeniami wizualnymi. Tworzenie obrazów, które dawniej było domeną przede wszystkim artystów teraz jest rozrywką niemal powszechną. Dziś obraz nie jest ekskluzywnym dziełem sztuki, który należy tylko i wyłącznie podziwiać, ale stał się narzędziem służącym do komunikacji międzyludzkiej. Twórcą jest każdy. Trudno więc się dziwić temu, że tak ochoczo przystąpiliśmy do wyrażania swoich opinii przy użyciu pieczątek, zwłaszcza, że stemplowanie jest proste, przyjemne i zabawne.

Kreatywne zabawy dla najmłodszych

Zakup śmiesznych, kolorowych pieczątek to dobry sposób na to, by zapewnić naszym dzieciom pomysłową zabawę. Jeśli tylko wybierzemy motyw, który nasza pociecha lubi to sprawimy, że bez względu na wiek dziecko będzie z dużym zaangażowaniem wybijać pieczątki na kartkach papieru. Popularne są stempelki ze zwierzątkami, postaciami z bajek czy np. z literkami i cyferkami, korzystanie z których można nazwać zabawą i nauką w jednym. Jeśli do zestawu stempli kupimy dodatkowo różne kolory tuszu to mamy dużą szansę na to, że zabawa ta nie znudzi im się zbyt szybko.

Motywacja na pierwszym miejscu

Wśród przedmiotów szkolnych, zawsze znajdują się takie, które uczniowie niekoniecznie darzą sympatią. A gdyby tak spróbować zmotywować ich do nauki na wesoło? Zastąpienie tradycyjnej klasyfikacji, czyli numerowego systemu oceniania oryginalnymi, ekspresyjnymi znaczkami może być kluczem do wzbudzenia ich zainteresowania. Stemple z napisami typu: dobrze zrobione, bardzo dobrze, ok, wspaniale, dajesz radę, dobra robota, wspaniały wynik, fantastycznie, wow czy opatrzone znakiem graficznym takim jak uśmiechnięta buźka, gwiazda czy kciuk do góry pozwolą o wiele łatwiej zmotywować niż słowa zapisane odręcznie.

Stemplowanie to świetny sposób na zapewnienie uczniom informacji zwrotniej na temat ich wyników, a także skuteczne narzędzie do komunikacji z rodzicami. W klasie, która liczy trzydziestu kilku uczniów przyłożenie do kartki papieru gotowego napisu z humorystycznym obrazkiem pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić pracę. Dzięki temu, że stemple te są sprzedawane w szerokiej gamie stylów, kolorów i kształtów dopasowanie ich do osobistych preferencji jest bardzo proste.

Pieczątki do zdobienia kartek, czyli scrapbooking

Coraz większa liczba osób zamiast kupować gotowe kartki czy zaproszenia na różne okazje decyduje się na ich własnoręczne przygotowanie. W sklepach można znaleźć całe bogactwo artykułów, które są pomocne w ich przygotowaniu. Poza tradycyjnymi stemplami mamy do wyboru pieczątki gumowe, polimerowe czy silikonowe.

Stemple mogą służyć do przygotowania nieformalnych dokumentów: kartek świątecznych, urodzinowych, rocznicowych, na Walentynki i wszelkiego, innego typu święta okolicznościowe. Można nimi ozdabiać notesy, zaproszenia, papier pakunkowy, wszystko co tylko chcemy. Można

wybrać sam motyw graficzny albo połączony z tekstem. Dowolne formowanie, zestawianie i powielanie sprawia, że posiadając zaledwie kilka wzorów można stworzyć wiele różnych kompozycji. Pieczątka może być opatrzona logo, inicjałem, herbem lub obrazem. Ciekawym pomysłem jest zawarcie na kopercie pieczątki - logo o wybranej treści, przykładowo: "Jeśli pomyślisz jak ciężko pracowałem przy wykonaniu tej kartki i jak późno położyłem się spać w nocy, by ją przygotować to z pewnością nigdy więcej jej nie wyrzucisz".

Wyrażaj swoją opinię zawsze i wszędzie

W sieci możemy w bardzo łatwy sposób, anonimowo wyrazić naszą aprobatę lub przeciwnie: nasze niezadowolenie. Wystarczy nam do tego często tylko jeden przycisk. Ale jak wyrazić swoją opinię szybko i bez wysiłku na prawdziwych dokumentach czy innych przedmiotach? Tutaj z pomocą przychodzą specjalne, zabawne pieczątki. Dzięki takim stemplom opiniotwórczym można wyrazić swój "like": i "dislike" na żywo. To fajna alternatywa dla wypowiadanych słów, pozwalająca w sposób łatwy, szybki i nowoczesny to, co się czuje i co leży nam na sercu.

"Kogo to obchodzi"

"Nie mam czasu na czytanie tych bzdur"

"Zostaw mnie w spokoju"

"Pasują jak ulał" (wraz z symbolem rękawiczek)

"Jesteśmy idealnie dopasowane" (wraz z symbolem skarpet)

Bawmy się pieczątkami

Pieczątki wspaniale sprawdzą się w trakcie komunikacji na linii przedsiębiorca-klient, nauczyciel-uczeń-rodzic czy w prywatnych kontaktach ze znajomymi i rodziną. Śmieszne rysunki i hasła na kartkach okolicznościowych, w zeszytach uczniów i dziecięcych notesach wywołują pozytywne skojarzenia i wprowadzają w dobry nastrój. Pieczątki z zabawnymi napisami pozwalają wywołać uśmiech na twarzy szefa, członka rodziny czy znajomego i dlatego też ich zakup jest też świetną alternatywą dla innych prezentów na różne okazje, zwłaszcza wtedy kiedy brakuje nam pomysłu na kreatywny podarunek.

Uśmiechnięta buźka, pies i części garderoby, czyli stemplowanie na wesoło

Przelew online
Znajdź nas: