Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Moda na okolicznościowe pieczątki

Moda na okolicznościowe pieczątki

Czym jest scrapbooking wiadomo nie od dzisiaj. Za jednego z pierwszych scrabookerów uważa się Marka Twaina! Kto choć trochę ma pojęcie o przedmiotach papierniczych wytwarzanych ręcznie ten wie, że w tej technice wykorzystywane są też pieczątki. Czasami po to, by coś zilustrować, czasami, by coś podpisać. Pieczątki personalizowane z obrazkami i z literami są wykorzystywane dzisiaj na wiele sposobów. Na czym polega współczesna moda na okolicznościowe pieczątki? Gdzie je zamówić i jak je wykorzystywać? Oto kilka podpowiedzi! 

Scrapbooking

Forma dekorowania przedmiotów z wykorzystaniem papieru, która swoje apogeum osiągnęła w Stanach Zjednoczonych. Podaje się, że w co trzecim amerykańskim domu można znaleźć przedmioty wykonane przez domowników tą technika. Obok podstawowych narzędzi do ozdabiania, jakimi są: kolorowe papiery, nożyczki o różnych profilach wycinania, ozdobne nity, kleje, dekoracyjne pisaki, farbki, ozdobne dziurkacze, czy podgrzewacze do embossingu, coraz chętniej wykorzystuje się w tej technice pieczątki personalizowane. Scrapbookerzy zamawiają pieczątki z alfabetem, ilustracjami florystycznymi, zwierzęcymi oraz innymi. Modne są też pieczątki personalizowane z napisami na różne okazje. 


Pieczątka okazjonalna to zaskakujący prezent!

Firmy zajmujące się produkcją pieczątek swoją ofertę kierują do indywidualnych odbiorców, którzy mogą samodzielnie zaprojektować pieczątki personalizowane. Trafia ona później w ręce solenizanta stając się zaskakującym, zindywidualizowanym prezentem. Jak pokazują trendy w świecie pieczątek okazjonalnych królują nie tylko pieczątki exlibrisowi, ale także pieczątka, którą możemy podarować drugiej osobie jako prezent z ilustracją i napisem z okazji jakiejś rocznicy bądź święta. Modne stają się też klasyczne długopisy z pieczątką, które osoba prowadząca swój biznes może wykorzystywać zabierając ze sobą w podróż.


Świat pieczątek a świat szkoły

Producenci pieczątek najczęściej swoją ofertę pieczątek szkolnych kierują do nauczycieli przedszkolnych i nauczycieli klas młodszych, ponieważ na tym etapie nauki zwykle nie dokonuje się oceniania skalą sześciostopniową tylko różnymi motywującymi obrazkami lub napisami. Pieczątkom motywacyjnym towarzyszą więc rozmaite buźki, słoneczka serduszka i odpowiednie napisy, np.: Świetnie! Popracuj jeszcze! Słabo! Tak sobie! Dasz radę! Takie pieczątki mają formę okrągłą lub kwadratową, ale zdarzają się też pieczątki prostokątne. Szkoła to jednak nie tylko ocenianie. Jeśli weźmiemy pod uwagę aspekt pieczątki okolicznościowej, to szkoły coraz chętniej zamawiają pieczątki pamiątkowe przy okazji obchodów różnych rocznic. Jubileusz 50-cio lub 100-lecia szkoły to wydarzenie w skali małej społeczności uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli. Pieczątki okolicznościowe odbijane są na pamiątkowych pocztówkach bądź w publikacjach wydawanych przy tej okazji.

Okolicznościowe pieczątki lojalnościowe

Firmy handlowe i usługowe starają się w różnorodny sposób poszerzać swoją ofertę i przyciągać klientów. Jednym z "chwytów reklamowych" są różnego rodzaju akcje i pakiety lojalnościowe, które mają ograniczony zakres czasowy. Z osobistego doświadczenia wiem, że specjalne pieczątki personalizowane dotyczące okazjonalnych akcji promocyjnych oferowane są na przykład w zakładach fryzjerskich, sieciowych kawiarniach, czy punktach gastronomicznych. Klient zwykle otrzymuje specjalną wizytówkę z miejscem na pieczątki i określona ilość zebranych pieczątek jest rodzajem nagrody w postaci darmowej kawy lub rabatu na następne zakupy czy wykonanie usługi. 

Pieczątki ślubne - nowa moda

Wśród nowożeńców zapanowała w ostatnich latach moda na personalizowane stemple ślubne. Jako atut wykonania takich pieczątek okazjonalnych wymienia się następujące przykłady zastosowań: 

- możliwość ostemplowania zaproszeń,
- możliwość opieczętowania kopert,
- możliwość udekorowania opakowania drobnych upominków dla gości weselnych,
- wykorzystanie ich na etapie przygotowania dekoracji na stoły weselne,
- możliwość wymiany gumki ze wzorem, aby później zamówić na przykład pieczątkę okolicznościową związaną z chrzcinami dziecka, rocznicami ślubu lub innymi rodzinnymi okazjami.


Kinder bal dla malucha i starszaka z pieczątką? Tak to możliwe..

Wielu rodzicom spędza sen z powiek organizacja imprezy urodzinowej dla młodszych i starszych dzieci. Jeśli tylko rodzice mają taką możliwość, to chętnie organizują urodziny swoich pociech w wynajętej sali zabaw, gdzie całe popołudnie z gośćmi solenizanta spędzają wykwalifikowani animatorzy. Kreatywni rodzice jednak organizują dla swoich dzieci urodziny tematyczne.. Star Wars, Transformers, urodziny oparte o fabułę piracką, kucykową, indiańską, żołnierską - wiem, bo tak robię ;) Dzieciakom naprawdę niewiele potrzeba. Wystarczą jasno określone reguły zabawy- na początek i można wspólnie świetnie spędzić czas. Polecam artykuł o pieczątkach i grach językowych dla dzieci Tutaj. Pieczątki okazjonalne można też zamówić z myślą o organizacji podczas urodzin gry. Ot taki pomysł: gra, w której każdy uczestnik bądź grupa dzieci przechodzą od punktu do punktu, przemieszczając się z miejsca na miejsce i w każdym punkcie dziecko lub grupa mają do wykonania określone zadanie (od rzucania piłeczkami do celu, przez najbardziej zaskakująca budowlę z lego, tor przeszkód na czas, tzw. "kimy", poszukiwanie ukrytych przedmiotów - w zależności od fabuły). Gdzie tu miejsce na pieczątki personalizowane? Na każdym punkcie zostawiamy poduszeczkę wraz z pieczątką. Kto wykona wszystkie zadania jako pierwszy odnosi zebraną kartę z wszystkimi pieczątkami do bazy (do Rodzica) i otrzymuje nagrodę. Można wyszukaną w Internecie grafikę dostosować na potrzeby stworzenia kilku pieczątek personalizowanych do takiej gry i zamówić u producenta, który zajmuje się wytwarzaniem pieczątek graficznych


Pieczątka okazjonalna wcale nie musi się kojarzyć z nudnymi rocznicami i jubileuszami. W obecnych czasach pieczątkę kreatywną można zamówić szybko i tanio. Jeśli chodzi o motywy, to ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wystarczy odrobinę kreatywności, by wykorzystać pieczątkę okolicznościową w sposób zaskakujący i jako: prezent dla osoby bliskiej, podczas przyjęcia urodzinowego naszego dziecka, czy przy innej okazji. Warto pomyśleć i spróbować. Wspomnienia i zaskakujące prezenty zostają nam bowiem na całe życie.. jak w reklamie: Są rzeczy, których kupić nie można, za wszystko inne.

Przelew online
Znajdź nas: