Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Najciekawsze wzory pieczątek firmowych, graficznych, wielokolorowych

Każdy przedsiębiorca, który w pewnym momencie decyduje się na zakup pieczątki firmowej, zastanawia się nad jej wzorem. Sam projekt stempla można oczywiście zlecić zaufanej firmie lub zaprojektować go samodzielnie w jednym z programów graficznych (o tym zagadnieniu szerzej TUTAJ). Jak jednak powinien wyglądać wzór pieczątki, by przyciągał uwagę, był czytelny i pokazywał charakter naszej firmy? Zobaczcie najciekawsze wzory pieczątek, które mogą posłużyć jako inspiracja przy zamawianiu własnej.

Najciekawsze wzory pieczątek

Typ pieczątki a wzór

W naszym sklepie zamawianie pieczątki jest proste i intuicyjne - wystarczy wybrać typ pieczątki, później odpowiedni szablon i uzupełnić go swoimi danymi. Dlatego też w pierwszym kroku należy ustalić jej rodzaj. Jak nie trudno się domyślić, nie będziemy w stanie zastosować niektórych wzorów na pieczątkach kieszonkowych ze względu na ich rozmiar lub zaprojektować podłużnego napisu na okrągłej pieczątce.

Podstawowe rodzaje pieczątek stosowanych w firmie:

- automaty standardowe;
- automaty kwadratowe;
- automaty podłużne;
- automaty okrągłe i owalne;
- datowniki;
- pieczątki kieszonkowe.

Czasami warto najpierw przygotować sobie wzór i do niego dopasować typ pieczątki. Niektóre rodzaje automatów posiadają aż do 9-ciu linii tekstu, a niektóre z nich pomieszczą maksymalnie jedną lub dwie linie.

Pieczątka firmowa - niezbędne dane

Pisaliśmy już o zaletach posiadania pieczątki firmowej, jednak przypomnimy jeszcze raz co powinno się na niej znaleźć.

Na każdej firmowej pieczątce:

- pełna nazwa firmy lub spółki, a w przypadku osoby fizycznej jej imię i nazwisko;
- imię i nazwisko właściciela;
- adres siedziby firmy;
- NIP.

Pieczątka Spółki Prawa Handlowego:

- oznaczenie sądu rejestrowego;
- wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego (spółka akcyjna).

Dodatkowe informacje:

- logotyp firmy;
- e-mail i nr telefonu;
- adres strony internetowej.

Jeśli wybierzemy już rodzaj pieczątki i wiemy, co powinno się na niej znaleźć, możemy zacząć zastanawiać się nad jej wzorem. Oczywiście jeśli nie zamierzamy posługiwać się stemplem w celach uwiarygodnienia i ma on stanowić wyłącznie formę reklamy, nie musimy umieszczać w nim wszystkich wymaganych informacji (np. numer NIP).

Najciekawsze wzory pieczątek okrągłych, kwadratowych, kieszonkowych - inspiracje

Przygotowaliśmy dla was garść wzorów pieczątek okrągłych, kwadratowych i wzory pieczątek kieszonkowych, które mogą posłużyć jako inspiracja w projektowaniu własnej pieczątki. Pamiętajcie jednak o tym, że nie warto skopiować tylko czyjś pomysł i wymienić dane na własne. Często oryginalność pieczątki i jej indywidualny charakter nadają większy prestiż i unikatowość. Poniżej przedstawiamy przykładowe wzory pieczątek zawierających logotyp - spełnia on rolę reklamy i buduje wizerunek firmy. Znak graficzny jest łatwy do zapamiętania i można go zastosować w formie jednokolorowej lub wykorzystać pieczątkę z kolorowym tuszem.

Innym rozwiązaniem na zapadający w pamięć wzór pieczątki jest użycie specjalnego fontu w nazwie firmy. Przykładowo może on mieć specyficzny kształt, wyglądać na pisany odręcznie lub po lekkim łuku.

Warto również zwrócić uwagę na pieczątki wielokolorowe, które na ogół posiadają zarówno logotyp, jak i oryginalną formę ujęcia nazwy firmy.

O czym warto pamiętać

Przypominamy, że przy zakupie stempla warto również rozważyć odpowiedni kolor oraz rodzaj tuszu, niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny automat czy tradycyjny stempel. Jeśli chcecie przypomnieć sobie kilka ważnych informacji, zachęcamy do lektury wcześniejszego tekstu pt. "Najlepszy tusz do mojej pieczątki".

Wzory pieczątek firmowych

Nie da się jasno określić wzoru każdej pieczątki firmowej, ponieważ czynników wpływających na jej końcowy efekt jest całe mnóstwo, np. charakter firmy czy rodzaj branży. Warto natomiast poszukać ciekawych wzorów i zainspirować się nimi, by stworzyć wspaniały projekt własnej pieczęci firmowej. Która z inspiracji najbardziej się Wam podoba? Jesteście zwolennikami tradycyjnych automatów czy wolicie nowoczesne pieczątki wielokolorowe?

Przelew online
Znajdź nas: