Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Najlepsze prezenty firmowe na Gwiazdkę i Mikołaja

Prezenty gwiazdkowe nie muszą być wyłącznie domeną świąt spędzanych w gronie najbliższych. To często okazja do obdarowania drobiazgiem swoich współpracowników, szefa lub wypromowaniu firmy za pomocą gadżetu z naszym logo. W końcu każdy z nas lubi dostawać coś za darmo. Zobaczcie najlepsze prezenty firmowe na Gwiazdkę i Mikołaja, które wprowadzą świąteczną atmosferę również do waszego miejsca pracy.

Prezenty firmowe - kogo obdarować i dlaczego

Zapewne zastanawiacie się nad tym, czy warto kupować prezenty firmowe? Na samym początku możemy podzielić je na te dla ważnych klientów i kontrahentów oraz podarunki wewnątrzfirmowe.

Prezenty, którymi obdarowujemy naszym kontrahentów wpływają na pozytywne postrzeganie firmy i budują dobre relacje. Nawet drobiazg zacieśni więzy biznesowe, szczególnie jeśli trafimy w gusta klienta. Pamiętajmy o tym, że podarunki nie powinny być zbyt drogie, gdyż mogą wywołać nieprzyjemne wrażenie i psychiczny przymus zwrócenia przysługi. Pomimo tego powinien to być wyrób dobrej jakości, który zostanie zapamiętany. Obdarowywanie prezentami kontrahentów ma już długą tradycję, chociaż część firm zapomina o obchodzeniu świąt poza gronem rodzinnym. Warto jednak zmienić swoje podejście - prezent to zawsze forma uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę.

O ile prezenty dla ważnych kontrahentów nie dziwią, to czy trzeba obdarowywać na święta swoich współpracowników? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie indywidualnie, choć nietrudno się domyślić, że podarowanie drobiazgu lub bonu podarunkowego zacieśni więzy między pracownikami oraz wywoła miłe wrażenie o pracodawcy. Jeśli nasza firma nie należy do małych i pracuje w niej więcej niż kilka osób, można pokusić się o zorganizowanie Mikołaja firmowego, który będzie polegał na wymianie drobiazgów między współpracownikami.

Skuteczny prezent firmowy powinien być:

- spersonalizowany
- najlepiej opatrzony logiem firmy
- niezbyt ekskluzywny
- dobrej jakości

Gdy wybierzemy już odpowiedni prezent pamiętajmy o opakowaniu! Warto owinąć go papierem ozdobnym lub poprosić sprzedawcę o zapakowanie go, gdyż nawet najlepszy podarunek straci w oczach klienta, jeśli będzie wręczony w nieestetycznej oprawie.

Najlepsze i skuteczne prezenty dla kontrahentów oraz klientów

Jak wspominaliśmy już wcześniej, prezent dla klienta i kontrahenta powinien być spersonalizowany - dlatego należy zastanowić się, co spodoba się danej osobie. Jeśli współpracujemy np. z firmą budowlaną, warto wybrać gadżet kojarzący się właśnie z tą branżą. Z drugiej strony ważny jest również nasz profil - na bardziej odważne prezenty może pozwolić sobie agencja reklamowa niż np. kancelaria prawnicza, która musi przestrzegać zasad, by zachować swój wiarygodny i stateczny wizerunek. Przygotowaliśmy jednak uniwersalną listę podarunków, z której uda się wybrać coś idealnego dla klientów i kontrahentów firmowych.

Pendrive firmowy


https://pl.pinterest.com/pin/259731103488944667/

Prosty gadżet, który przyda się każdemu. Zamiast zwykłego pendriva warto zamówić specjalny gadżet, który będzie kojarzył się z profilem naszej firmy. Pamiętajmy o tym, by nie kupować nic o mniejszej pojemności niż 16-32 GB. Jeśli wybieramy coś dla bardzo ważnego kontrahenta, możemy zdecydować się na dysk twardy, jednak są to już większe wydatki.

Ręcznie zdobione czekoladki lub wino w świątecznej oprawie

Prezent kojarzący się ze świętami jest zawsze sprawdzonym pomysłem. Możemy wybrać ręcznie robione czekoladki, które są od razu pakowane w pięknych, spersonalizowanych opakowaniach. Jeśli nie obawiamy się podarować alkoholu, zamiast zwykłej butelki warto wybrać wino ozdobione motywem świątecznym lub w specjalnym opakowaniu (np. przypominającym sweter).


https://pl.pinterest.com/pin/149744756340584703/

Skórzany notes, organizer, wizytownik


https://pl.pinterest.com/pin/557039047642842086/

Eleganckie skórzane przedmioty należą do bezpiecznych, tradycyjnych prezentów firmowych, które możemy podarować wtedy, gdy nie jesteśmy pewni innych podarunków. Warto zamówić przedmiot dobry jakościowo z logo naszej firmy lub firmy kontrahenta.

Najlepsze prezenty dla pracowników

Przeprowadzono ankiety na temat prezentów, które chcieliby otrzymać pracownicy*. Oto lista uniwersalnych drobiazgów, które można podarować bez nadszarpnięcia firmowego budżetu. Poniżej przygotowaliśmy dla was infografikę, która przedstawia badania pokazujące ile firm oddaje się świątecznej atmosferze i co najczęściej dostają pracownicy w firmach (badania przeprowadzone przez portal pracuj.pl).

Spersonalizowany kubek lub gadżet do kuchni

Na ogół każdy pracownik w ciągu dnia wypija przynajmniej jedną filiżankę herbaty lub kawy. Z tego powodu jako prezent świąteczny możemy zamówić spersonalizowane kubki. Uważajmy jednak na to, by nie przesadzić z humorem - lepiej postawić na zabawne sentencje związane z wykonywanym zawodem niż personalne przytyki. Takie kubki rozbawią wszystkich, a przy okazji będą świetną reklamą firmy. Jeśli nasz zespół jest liczny, lepiej wybrać jeden prezent, który pojawi się np. w pokoju socjalnym. Nowy czajnik, ekspres do kawy czy kuchenka mikrofalowa, które ułatwią przyrządzanie posiłków w czasie przerw spodobają się wszystkim pracownikom.


https://pl.pinterest.com/pin/284008320230727123/

Voucher

Bardziej bezpiecznym prezentem są vouchery do spa, teatru, a nawet kina. Możemy nawet postawić na vouchery szkoleniowe, które przyniosą podwójne korzyści dla firmy. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście to, że jedni mogą być zadowoleni z prezentu, a drudzy nie zechcą go zrealizować.


https://pl.pinterest.com/pin/363525001155515421/

Bon pieniężny

Jeśli nie mamy pomysłu i czasu na realizację spersonalizowanych prezentów, warto postawić na bon podarunkowy. Może to być zwykły bon pieniężny, bon do wykorzystania w danym sklepie lub nawet premia świąteczna. Każdy z pracowników ucieszy się z dodatkowych pieniędzy, gdyż okres świąteczny to czas dużych wydatków.


https://pl.pinterest.com/pin/72831718947981883/

A co dla szefa?

Jeśli pracodawca wykazał się pomysłowością i zorganizował świąteczne prezenty dla pracowników lub otrzymaliśmy zaproszenie na wspólną wigilię, warto odwdzięczyć się wybierając dla niego przydatny drobiazg.

Długopis z pieczątką lub suchy stempel

Firmowa pieczątka pod postacią długopisu z pieczątką będzie trafionym gadżetem dla każdego szefa. Pomieści aż 4 linijki tekstu i jest dostępna w estetycznym opakowaniu. Jeśli właściciel firmy posiada już takową, możemy rozważyć pieczątkę firmy COLOP np. pod postacią suchego stempla. Będzie mógł nią opatrywać papier firmowy lub mniej oficjalne pisma, nadając im bardziej ekskluzywny wygląd.

Kosz (polskich) specjałów

W okresie świątecznym wiele sklepów przygotowuje specjalne kosze podarunkowe z najlepszymi specjałami żywnościowymi. Jeśli znamy upodobania właściciela firmy, możemy wybrać kosz od producenta polskich miodów, konfitur, słodyczy lub po prostu mieszankę smakołyków.


https://pl.pinterest.com/pin/362469469992083462/

Zabawny gadżet

Jeśli nasz szef jest osobą z dużym poczuciem humoru, warto postawić na spersonalizowany gadżet, który będzie mówił "szef ma zawsze rację" "najlepszy szef na świecie" lub inną regułkę, która wcale nie musi być prawdą, ale mile połechta naszego przełożonego.


https://pl.pinterest.com/pin/153755774747825623/

Firmowe prezenty są modne

Coraz więcej firm decyduje się na wręczanie prezentów swoim kontrahentom i pracownikom mając świadomość korzyści, jakie płyną z tej tradycji. Jeśli do tej pory nie docenialiśmy nikogo na święta, najwyższa pora wpisać się w trend, który na Zachodzie jest już standardem w miejscu pracy. Jeśli nie jesteśmy przekonani do prezentów zorganizujmy wigilię firmową, która pozostawi po sobie miłe wspomnienia u pracowników.

Firma Stampler życzy udanych świąt firmowych i w gronie najbliższych. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą wam urozmaicić tegoroczną Gwiazdkę.

Źródła:
https://kariera.pracuj.pl/porady/kiedy-firma-bawi-sie-w-mikolaja/

Przelew online
Znajdź nas: