Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Pieczątki i święta - związek idealny! - nowe pomysły na DIY biznesowe

Pieczątki i święta - związek idealny! - nowe pomysły na DIY biznesowe

Nie od dziś wiadomo, że święta Bożego Narodzenia to świetna okazja nie tylko na spędzenie czasu z rodziną, ale również na docenienie naszych Kontrahentów i Klientów. Jeśli wasz biznes i czas wolny pozwala na to, by wykonać tegoroczne prezenty własnoręcznie, zobaczcie nasze inspiracje i zamówcie nowe pieczątki, które pomogą wam zrobić większość ozdób szybko i sprawnie!

Biznesowy papier


Prezenty firmowe mogą skrywać różnorodne rzeczy - począwszy od słodkich upominków, bonów, voucherów, aż po większe przedmioty, które mają za zadanie docenić naszego Kontrahenta czy pracownika. Świetnym gestem i jednocześnie oszczędnością, będzie przygotowanie własnoręcznie papieru ozdobnego, którego wystarczy odpowiednio ostemplować. W ten sposób jeśli planujemy obdarować prezentami większą liczbę osób, wystarczy nam szary papier, nowa pieczątka firmowa i możemy ruszać do dzieła!

Świąteczne etykiety i ozdoby

Nie do wszystkiego pasuje własnoręcznie robiony papier. Dlatego jeśli chcecie dać w te święta coś szczególnego, niebanalnym pomysłem będą zawieszki czy etykiety do prezentów z pieczątką firmową lub np. przedstawiającą płatek śniegu. Prosta ozdoba może zawisnąć na koszu prezentowym lub nawet na szyjce ekskluzywnego trunku.

Woskowa pieczęć

Chcecie, by Klienci i Kontrahenci kojarzyli waszą firmę z tradycją i doświadczeniem? Co powiecie na ozdobienie prezentów firmowych pieczęciami z woskiem, które nadadzą im niepowtarzalnego charakteru? W taki sposób można zamknąć kartkę świąteczną jak i większy prezent. Jeśli wolimy bardziej stonowane rozwiązania, możemy przypieczętować kartkę lub prezent suchym stemplem, który nada elegancji naszemu podarunkowi.

Drobiazgi w opakowaniu z pieczątką

Bardzo modne są prezenty własnoręcznie robione, jednak powinny być one zawsze dostosowane do profilu naszej firmy. Jeśli jesteśmy związani np. z branżą spożywczą, możemy przygotować niewielkie słoiczki z naszymi produktami, a następnie zawinąć je w niewielkie papierowe torebki. Oczywiście kluczowym elementem będzie tutaj pieczątka, która zawiera wesołe świąteczne hasło lub życzenia.

Torebki z pieczątką

W przypadku gdy nie chcemy używać papieru do pakowania prezentów, świetnym pomysłem jest zastosowanie niewielkich torebek bawełnianych, w których ukryjemy drobiazgi dla Klientów, pracowników czy Kontrahentów. By nabrały one indywidualnego charakteru, powinniśmy ozdobić je pieczątkami świątecznymi i wyszukaną wstążką.

Koperta z pieczątką

Jeśli jesteśmy tradycjonalistami i część kartek świątecznych wysyłamy pocztą, możemy postarać się o stylową pieczątkę, którą ozdobimy kopertę np. w formie pieczątki kieszonkowej. W ten sposób nasi Kontrahenci będą od razu wiedzieli, co zawiera nasza korespondencja.

Kartka z pieczątką

Poza spersonalizowaną kopertą warto rozważyć również ostemplowanie kartki z życzeniami. Często wystarczy zamówienie pieczątki z oryginalnym napisem czy tradycyjnymi symbolami świąt, które umieścimy na eleganckim papierze wraz z krótką treścią i podpisem. Kartki firmowe powinny zawsze nawiązywać do profilu naszej firmy, ale nikt nie powiedział, że muszą być nudne i szablonowe.

Słodycze z pieczątką

Na koniec inspiracji możecie zobaczyć jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie pieczątek w czasie świąt. O ile wykonanie wielu spersonalizowanych ciastek nie jest możliwe dla większości firm, tak w przypadku kawiarni, cukierni czy innych firm związanych z gastronomią, taki prezent dla Klientów lub dla pracowników może spotkać się ze szczerym uśmiechem na twarzy. Podobny pomysł sprawdzi się również w branżach związanych z kosmetykami - mydełka z pieczątką są hitem ostatnich lat. Pomysł prosty, który pozwoli jednocześnie na zmniejszenie kosztów wyszukanych prezentów.

Jak pieczątki to tylko na święta

Czy pomyślelibyście o tym, że pieczątki firmowe można w tak kreatywny sposób wykorzystać również z okazji świąt? Jeśli czujecie się zainspirowani i chcecie wykonać samodzielnie kartkę firmową, ozdobny papier lub opieczętować etykietę na prezent, przygotowaliśmy dla was kilka darmowych szablonów świątecznych, które możecie wykorzystać do wykonania własnych stempli. Dzięki nim stworzycie niepowtarzalny prezent firmowy - w końcu święta to czas na poprawienie wszystkich międzyludzkich relacji!

Przelew online
Znajdź nas: