Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Pieczątki księgowej - najbardziej wytrzymałe modele i wzory, które ułatwią Twoją pracę

Pieczątki księgowe - najbardziej wytrzymałe modele i wzory, które ułatwią Twoją pracę 

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje obsługi księgowej, która często odbywa się na miejscu, przez osobę zatrudnioną na stałe w firmie. Im większa działalność, tym większa liczba dokumentów, które muszą zostać sprawdzone, ostemplowane, podpisane i odpowiednio skatalogowane. Mamy dla was prosty sposób na przyspieszenie pracy działu księgowości! Zobaczcie jakie wzory pieczątek dla księgowej warto zamówić i jak dobrać model stempla, którym powinna się posługiwać.

Pieczątki dla księgowej – to z pewnością się przyda

Pomimo tego, że używanie pieczątki firmowej nie jest obowiązkowe, każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że znacznie przyspiesza pracę i ułatwia niektóre procedury. W przypadku działu księgowego można wyróżnić kilka podstawowych wzorów, które powszechnie stosuje się prowadząc firmową dokumentację.

  1. Pieczątka księgowa – wpłynęło dnia

    Ten rodzaj stempla sprawdzi się w każdym biurze przy codziennej pracy z korespondencją oraz rozliczeniami. „Wpłynęło dnia” jest pieczątką datownikiem, na którym poza tekstem widnieje miejsce na datę, umożliwiając tym samym szybkie opisanie dokumentów, faktur czy listów.




  2. Pieczątka księgowa – potwierdzam zgodność z oryginałem

    Pieczątka datownik „Potwierdzam zgodność z oryginałem” jest ważna w każdej firmie, w której pojawiają się rachunki, umowy, faktury i inne dokumenty  ulegające np. duplikacji. Odbicie stempla i stosowny podpis dają pewność, że dokument jest oryginalny i niesfałszowany. Przypomnijcie sobie, co grozi za fałszowanie pieczątek.


  3. Pieczątka księgowa - dekretacyjna

    Pieczątka dekretacyjna pełni szczególną rolę. Dekretacja to nic innego jak oznaczanie dokumentów, które jest wymagane przez literę prawa. Według niej każdy dokument księgowy powinien być sprawdzony, zatwierdzony oraz opisany. Pieczątka dekretacyjna (tabelaryczna) pozwoli nanieść wybrany wzór, przyspieszając tryb pracy. Na tego rodzaju stemplach może znaleźć się np. data dekretacji, jej kod, osoba dekretująca, nr zamówienia, rejestru, sprawdzono pod kątem merytorycznym itd.


  4. Pieczątka księgowej - imienna

    Jeśli w firmie pracuje przynajmniej kilka osób w dziale księgowym, warto wyrobić przynajmniej jedną pieczątkę imienną, którą będzie znakowała dokumenty sprawdzane czy wystawiane przez główną księgową. Tego rodzaju stempel zawiera zazwyczaj dane oraz nazwę stanowiska i może być wyrobiony dla każdego z pracowników działu księgowego.


  5. Pieczątki datowniki

    Niedawno pisaliśmy o pieczątkach datownikach, których klasycznym wykorzystaniem są właśnie biura i działy księgowe. Datownik zawiera zazwyczaj samą datę bądź datę opatrzoną odpowiednią informacją. Wybierając model do firmy zastanówmy się nad tym, jakiego rodzaju dokumenty najczęściej wypełnia dział księgowości i jaka w związku z tym potrzebna będzie pieczątka.


Jaka pieczątka dla księgowej będzie najlepsza

Rozważając wybór pieczątki księgowej, warto zastanowić się nie tylko nad odbiciem i treścią gumki, ale również nad samym modelem. Najpopularniejszym wyborem jest tradycyjny automat, który jest z pewnością podręczny, niedrogi i umożliwia szybkie oznakowanie dokumentów dowolnym tekstem. Jeśli jednak rozważamy pieczątkę do księgowości średniej i dużej firmy, o wiele lepszym wyborem są pieczątki szkieletowe (metalowe), które są niezawodne i o wiele bardziej wytrzymałe. Tego rodzaju stemple to również często datowniki, które mogą posiadać różnorodne odbicia.

Księgowa z pewnością doceni także pieczątkę kieszonkową, którą będzie mogła mieć zawsze przy sobie, szczególnie jeśli zdarza się jej pracować zdalnie bądź porusza się po dużym obszarze firmy. Gustownie i elegancko wygląda także długopis z pieczątką, który może być nawet świetnym prezentem dla pracowników z okazji świąt.

Wymieniając najpopularniejsze rodzaje pieczątek, musimy również wspomnieć o kolorach tuszu. Jeśli chcemy ułatwić pracę i segregowanie dokumentów, warto zatroszczyć się o to, by w firmowej dokumentacji funkcjonowały np. 2 odmienne kolory, które umownie oznaczają coś innego. Martwicie się czyszczeniem gumek i tym, jak usuniecie plamy z tuszu? Już rozwiązaliśmy ten problem we wcześniejszej poradzie!

Pieczątka biurowa w dziale księgowym

Każda firma musi prowadzić księgowość lub zlecać nadzór nad dokumentami osobom zewnętrznym. Pieczątki księgowe są znacznym ułatwieniem, szczególnie jeśli cała dokumentacja jest dostępna w formie papierowej. Wybierzmy zatem model stempla, który najbardziej ułatwi pracę i odpowiedni wzór – możemy go zaprojektować samodzielnie lub wybrać z bazy dostępnej w naszym sklepie internetowym.

Jakie pieczątki księgowe są przez was najczęściej używane?

Przelew online
Znajdź nas: