Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Drukarenki - dla kogo ten typ pieczątki

Słyszałeś określenie "drukarenki", ale nie masz pojęcia, co to jest i kto może z nich skorzystać? A może szukasz pieczątki firmowej lub do użytku prywatnego, w której można dowolnie zmieniać tekst? Czytaj dalej, a dowiesz się, czym są drukarenki, kto powinien mieć je w swojej szufladzie, jakie są ich popularne rodzaje oraz jak z nich korzystać.

Co to jest pieczątka drukarenka?

Pieczątka drukarenka to alternatywa dla tradycyjnej pieczątki automatycznej, do której zamawiasz gumkę z gotowym tekstem. To stemple do samodzielnego układania tekstu. Jak to w ogóle możliwe? Składają się one z zestawu czcionek obejmującego litery także z polskiego alfabetu, cyfry oraz znaki specjalne, takie jak ukośniki czy @. W zestawie otrzymuje się także automat samotuszujący, by z pomocą pęsety ułożyć odpowiedni napis i w razie potrzeby szybko go zmienić. To świetny pomysł dla każdego, kto chce mieć możliwość wykorzystania różnych pieczątek, a nie chce zamawiać kilku czy nawet kilkunastu osobnych automatów.

Dla kogo drukarenki - czy to pomysł dla ciebie?

Drukarenki zostały stworzone z myślą o tym, by jak najszybciej wymieniać napis, który zostanie odbity na papierze lub innej dedykowanej powierzchni. Można je wykorzystać w wielu branżach i do naprawdę wielu zastosowań, dlatego mogą stać się pieczątką zarówno na użytek firmowy, jak i prywatny. Skorzystają z nich np. instytucje kultury, które samodzielnie stemplują wejściówki na wydarzenia czy specjaliści BHP. Drukarenka przyda się w trakcie oznaczania plakatów, biletów, zaproszeń, dokumentów, stemplowania odzieży czy toreb z zamówieniami. To również rozwiązanie dla każdego, kto wraz ze zmianą nazwy firmy, jej numeru telefonu, adresu czy strony www nie chce wymieniać firmowego zestawu pieczątek. Docenią je nawet osoby prowadzące warsztaty i szkolenia w różnych miejscowościach, które często poruszają różne tematy.

Jak korzystać z drukarenki, czyli co warto wiedzieć przed zakupem

Każda drukarenka posiada czcionkę, czyli małe elementy wykonane zwykle z białej gumy, które posiadają na odwrocie wgłębienie, by można je było zamocować do płytki tekstowej w automacie. Jak to zrobić?

  1. Bocznymi przyciskami blokujesz pieczątkę, by uwidocznić płytkę tekstową.
  2. Używając pęsety, przenoś wybraną literę we wgłębienie na płytce, układając pożądany napis.
  3. Gdy treść odbicia jest gotowa, odblokuj automat i stempluj!

Obawiasz się, że to zadanie będzie zbyt trudne? W naszej ofercie znajdziesz tylko drukarenki znanych, wiodących producentów, którzy dbają o to, by samodzielne układanie tekstu na pieczątce nie sprawiło ci kłopotów. Automaty posiadają specjalne wskaźniki podpowiadające, jak obrać kierunek montażu, a kratki i wgłębienia dodatkowo pomagają w precyzyjnym ułożeniu liter. Niektóre modele są transparentne, dzięki czemu można lepiej kontrolować miejsce odbicia. Drukarenki są wykonane w technologii antypoślizgowej, dzięki czemu nie przesuwają się na papierze.

Szeroki wybór drukarenek - znajdź najlepszy model dla siebie

Wiesz już, co to jest pieczątka drukarenka i kto z niej skorzysta, jednak warto mieć świadomość tego, że istnieje wiele rodzajów tego typu automatów. Wiesz, jak wybrać najlepszy?

Drukarenki oferują różną ilość wersów, odmienny rozmiar odbicia i wysokość czcionki - dopasuj je do tego, jak długie i duże odbicia chcesz tworzyć w przyszłości. Niektóre oferują maksymalnie 2-3 linie, a inne nawet 8-10 tekstu. Drukarenki mogą mieć wyłącznie duże litery lub zestaw dużych/małych liter, dlatego istotne jest sprawdzenie wszystkich parametrów. Ciekawym produktem są drukarenki z datownikiem, które mogą odbijać nawet w dwóch kolorach. Są to często modele metalowe, uważane za bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnymi modelami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Oczywiście nie zapominaj o kształcie - drukarenka może być okrągła, prostokątna lub kwadratowa, a nawet podręczna składana, by można ją było przenieść dosłownie w kieszeni.

Nie wiesz co wybrać? Drukarenka musi odpowiadać twoim potrzebom, dlatego zastanów się dłużej nad tym, co chcesz odbijać i na tej podstawie dobierz odpowiedni produkt. Koniecznie obejrzyj wszystkie dostępne modele i odwiedź nasz blog - na nim znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, które nie tylko pomogą ci w prowadzeniu firmy, ale także zainspirują do ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Przelew online
Znajdź nas: