Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Gumka do pieczątki - jak ją wymienić i czy jest konieczna?

Zastanawiacie się nad tym, czy nowoczesne pieczątki firmowe mają jeszcze gumki? Co można powiedzieć w temacie nośnika odbijającego, czego jeszcze nie wiecie? Przekonajcie się sami! Dzięki nam dowiecie się już za moment jakie są różnice między gumkami do pieczątek, jak wybrać najlepszą z nich i jak je samodzielnie wymienić w razie zużycia lub konieczności zmiany danych.

Podział pieczątek ze względu na techniki odbijające

Gumka w pieczątce jest jej nieodłącznym elementem. Pomimo tego, że od czasów pierwszych stempli dzieli nas ogromna ilość czasu, nawet nowoczesne automaty mają nośnik odbijający, który ma ogromne znaczenie w jakości odbicia czy łatwości zmiany koloru tuszu.

Tak wygląda podstawowy podział pieczątek ze względu na gumkę (nośnik odbijający):

- pieczątka błyskowa – inaczej wykonana w technologii Pre-Ink; materiał odbijający jest naświetlany przy pomocy specjalnego błyskowego urządzenia, bez uwalniania toksycznych oparów jak w przypadku grawerowania laserowego,
- pieczątka polimerowa – materiał odbijający jest wykonany z fotopolimeru utwardzonego za pomocą światła UV,
- pieczątka gumowa – materiał jest wykonany z gumy wulkanizowanej, a matryca powstaje za użyciem składu zecerskiego,
- pieczątka laserowa – materiał odbijający jest grawerowany za pomocą lasera CO2,
- pieczątka techniczna – specjalne, do odbijania jajek i innych wyrobów,
- suchy stempel – właściwie jedyny model bez gumki – odcisk jest wyciskany, a nie odbijany.

Gumka do pieczątki jest często nazywana jej sercem, gdyż prawie żaden automat stemplarski niczego bez niej nie odbije. Tylko prawidłowo wykonana matryca będzie gwarancją idealnego odbicia.

Idealna gumka do pieczątki

Wybierając gumkę do pieczątki należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Oczywiście na ogół zaczynamy od wyboru pieczątki firmowej (automat, kołek itd.), która poniekąd determinuje rodzaj materiału odbijającego. Niemniej w ofercie Stampler znajdują się różne wersje polimerów, które mogą mieć zarówno jedną, dwie, a nawet szesnaście linii tekstu (Pieczątka firmowa Ekstra).

Wykonujemy gumki precyzyjną metodą laserową, która ma wiele zalet takich jak:

- dokładne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów,
- możliwość umieszczenia logotypu na pieczątce,
- trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne gumka,
- elastyczność materiału i jego łatwość wymiany,
- w wybranych modelach możliwość zmiany koloru tuszu bez konieczności wymiany płytki.

Treść pieczątki ma ogromne znaczenie nie tylko w przypadku uwierzytelniania dokumentów, ale również w działaniach marketingowych czy w łatwości nawiązywania kontaktów. Przypomnijcie sobie, jakie są zalety posiadania pieczątki firmowej i jakie dane powinniście na niej zawrzeć.

Jak wymienić gumkę w pieczątce

Wymiana gumki w firmowej pieczątce może być przeprowadzona samodzielnie. Oto co trzeba zrobić:

  1. Jeśli używasz automatu samotuszującego, wyjmij poduszkę z tuszem i odbij stempel kilka razy na papierze, by uniknąć zabrudzenia tuszem (jeśli tak się stanie, przypomnij sobie jak usunąć plamy z tuszu).
  2. Odwróć automat płytką tekstową do góry i zablokuj go.
  3. Odklej ostrożnie gumkę.
  4. Oczyść podstawę automatu odbijającego z pozostałości kleju np. za pomocą denaturatu lub zmywacza.
  5. Odklej zabezpieczenie nowej gumki do pieczątki lub naklej do niej dwustronną taśmę klejącą (w zależności od matrycy), a następnie przyklej ją równo do podstawy.
  6. Jeśli wyjąłeś poduszkę z tuszem, umieść ją ponownie w automacie.
  7. Na początku pieczątka może nie tworzyć równych odbić z powodu odkształcania się poduszek z tuszem znajdujących się wewnątrz. Jeśli po kilku dniach odbicie nie będzie spełniało oczekiwań, należy rozważyć wymianę poduszki z tuszem.

Gumka, czyli serce pieczątki

Nieaktualna treść w pieczątce kieszonkowej? Potrzeba gumek zastępczych do pieczątek? A może stara gumka uległa zniszczeniu? W Stampler możecie zamówić pieczątkę z gumką szybko i bezproblemowo za pomocą e-maila lub aplikacji dostępnej na stronie. Jej wymiana również nie przysparza problemów, dzięki czemu wasz automat czy kołek od razu będzie ponownie gotowy do użycia.

Czy próbowaliście już wymieniać gumkę w pieczątce czy zdecydowaliście się na zamówienie nowego modelu?

Przelew online
Znajdź nas: