Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Jak wymieniać tusz w automatach Trodat, Colop i Wagraf

Wymiana tuszu w pieczątce to zadanie, które możemy wykonać samodzielnie w zaciszu swojego domu. Pokażemy, że wcale nie jest to trudne zadanie. Garść praktycznych wskazówek na temat tego, jak napełnić pieczątkę tuszem, znajdziecie poniżej.

Jak uzupełnić tusz w pieczątce Trodat Printy 4911, Trodat Printy 4912, Trodat Printy 4913 i Trodat Printy 4915?

Wymiana tuszu krok po kroku:

Wkładka tuszująca w automacie Trodat Printy jest umieszczona z tyłu pieczątki. Po bokach urządzenia znajdują się przyciski, które utrzymują wkład w jednym miejscu. Z przodu automatu znajduje się niewielki przycisk, który uwalnia wkładkę samotuszującą.

Aby wymienić wkładkę w pieczątce Trodat Printy:

 • przytrzymaj ją tyłem zwróconym w swoją stronę i naciśnij delikatnie pieczątkę w dół tak, aby dolna linia pieczątki zeszła się z górną linią wykładki samotuszującej.
 • Naciśnij przyciski znajdujące się po bokach automatu. Dzięki temu pieczątka pozostanie na swoim miejscu.
 • Z przodu znajduje się niewielki przycisk, który uwalnia płytkę tuszującą. Wystarczy go nacisnąć, a wkładka sama wypadnie na zewnątrz. Możliwe, że będziesz musiał potrząsnąć pieczątką, żeby wkładka tuszująca wydostała się na zewnątrz.

Jak złożyć pieczątkę ponownie? Wystarczy włożyć nową wkładkę tuszującą. Gdy znajdzie się ona we właściwym miejscu, usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Upewnij się, czy pieczątka lekko chodzi oraz czy nic nie przesuwa się wewnątrz urządzenia. Jeśli pojawił się problem, należy wyjąć płytkę i spróbować ponownie umieścić ją we wnętrzu automatu.

Filmik instruktażowy:

Wysokiej jakości, wymienne wkładki tuszujące do pieczątek Trodat, a także tusze i wkładki tuszujące dostępne są w naszej ofercie.

Jak wlać tusz do pieczątek Colop Printer IQ 20, Colop Printer IQ 30, Colop Printer IQ 40, Colop Printer IQ 50 i Colop Printer IQ 60?

Aby uzupełnić tusz w pieczątce Colop Printer, należy:

 • delikatnie nacisnąć pieczątkę w dół, aby dolna linia pieczątki zeszła się z górną linią wkładki samotuszującej.
 • nacisnąć boczne przyciski blokujące, które zatrzymają działanie pieczątki.
 • Palcem wskazującym wysuwamy płytkę tuszującą na zewnątrz i wyciągamy ją delikatnie z urządzenia, ujmując ją w palce.
 • Postawić pieczątkę na blacie tak, jakbyśmy odbijali napis i włożyć do niej nową wkładkę tuszującą skierowaną tekstem do dołu. Nacisnąć pieczątkę tak, jakbyśmy chcieli wykonać odbicie.
 • Teraz wystarczy sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo i wykonać testowe odbicie.

Filmik instruktażowy:

Wysokiej jakości, wymienne wkładki tuszujące do pieczątek Colop, a także tusze i wkładki tuszujące dostępne są w naszej ofercie.

Jak wymienić tusz w pieczątce Wagraf Polan 2s, Wagraf Polan 3s, Wagraf Polan 4s i Wagraf Polan 5s

Wymiana tuszu w pieczątce Wagraf przebiega analogicznie jak w pozostałych automatach. Należy zwrócić uwagę na mechanizm blokujący oraz na miejsce, z którego wysuwamy starą i wkładamy nową płytkę.

Jak napełnić pieczątkę tuszem?

Aby dolać tusz do pieczątki, należy postąpić podobnie jak podczas wymiany płytki tekstowej:

 • Po wyjęciu wkładki tuszującej z danego automatu należy położyć ją tekstem do góry,
 • Przygotować tusz do pieczątek Wagraf i z uwagą wpuścić kilka kropel do wkładki tuszującej wzdłuż długości płytki, aby równomiernie się rozprowadził.
 • Następnie wystarczy umieścić ponownie wkład we wnętrzu pieczątki i wykonać próbne odbicie.
 • Jeśli przesadziliśmy z ilością tuszu, należy wytrzeć jego nadmiar wilgotną szmatką.

Wysokiej jakości, wymienne wkładki tuszujące do pieczątek Wagraf, a także tusze i wkładki tuszujące dostępne są w naszej ofercie.

Przelew online
Znajdź nas: