Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Ochrona ?rodowiska i ekologiczne pieczątki

Dbałość o środowisko jest czymś, o czym nie możemy zapominać nawet w trakcie używania tak drobnych przedmiotów jak pieczątki. Największe koncerny zajmujące się produkcją pieczątek takie jak TRODAT czy COLOP zabiegają o to, by ich produkty były jak najbardziej ekologiczne i przyjazne dla naszej planety. Czy wiecie dlaczego?

Ochrona środowiska - moda czy wygoda

Ochrona środowiska to całokształt działań dążących do naprawienia szkód wyrządzonych otoczeniu lub zasobom naturalnym oraz dbanie o ich możliwe redukowanie. Pełna, wyczerpująca definicja jest długa, jednak w skrócie mówiąc, ochrona środowiska opiera się na 4 podstawowych filarach:
1) recyklingu
2) przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom
3) racjonalnym kształtowaniu środowiska i stosowanie się do zasad zrównoważonego rozwoju
4) utrzymywaniu i przywracaniu elementów przyrody do stanu właściwego

Z czasem powstało wiele organizacji związanych z ochroną środowiska, z których pewnie wszystkim znaną jest Green Peace organizująca głośne akcje zwłaszcza w Ameryce. Pojęcie ochrony stało się bardzo wyświechtane przez kolejne lata, a same zmiany klimatyczne były poddawane wielokrotnie pod wątpliwość.

Ciekawostką może być to, że w związku z ekologią powstała nawet zupełnie nowa orientacja seksualna nazywana ekoseksualizm. Zapytacie, co to takiego? Ekoseksualiści to osoby, które wiążą się tylko z osobami dbającymi o środowisko, żyjącymi jego potrzebami, nastawieni w 100% na ekologiczność. Okej, ekologia jest w modzie, ale powinniśmy znaleźć granicę między modą i dbałością o wyższe wartości.

Badacze i naukowcy biją na alarm

Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu słyszał o zagrożeniach, które płyną z lekceważenia zmian klimatycznych wynikających z braku dbałości o środowisko. Główną przyczyną zmian klimatycznych jest emisja gazów cieplarnianych, w tym CO2, które powodują podnoszenie się poziomu mórz. Jak podaje Parlament Komisji Europejskiej w najgorszym scenariuszu wody podniosą się o 1 m do 2100 roku. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, co stanie się z częścią lądów, które po prostu znikną pod powierzchnią wody. Poza tym ekolodzy i naukowcy przewidują wzrost temperatury powietrza do 2 stopni Celsjusza, co oznacza częstsze i dłuższe upały, powracające powodzie czy więcej opadów w tropikalnych regionach.

Największa odpowiedzialność za ocieplenie klimatu spoczywa na dwutlenku węgla CO2, który wpływa na zanieczyszczenie środowiska aż w 63%. Dwutlenek węgla jest wytwarzany głównie z paliw kopalnych - węgla, gazu czy ropy. Ponadto na pozostałe 37% mają wpływ metan, podtlenek azotu oraz fluorowane gazy cieplarniane.

Według danych pochodzących z 2012 roku najwięcej zanieczyszczeń produkują Chiny, oscylując w granicach 22%. Drugie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych, a trzecie Unii Europejskiej. Chiny przodują, zwłaszcza porównując liczebność kraju do pozostałych "konkurentów".

Ekologiczna przyszłość

Tutaj docieramy w końcu do pieczątek. Producenci nie zasypiają gruszek w popiele. Nowe produkty TRODATU i COLOPA są neutralne dla środowiska, produkowane w duchu zrównoważonego rozwoju. W trakcie produkcji jest eliminowane nawet do 49% emisji CO2 porównując tradycyjnie produkowane pieczątki.

Jest to możliwe głównie dzięki temu, że z czasem udało się zredukować masę i rozmiary pieczątek, a materiały stosowane do ich produkcji są nawet do 65% pozyskiwane z recyklingu w przypadku firmy TRODAT oraz do 80% w przypadku firmy COLOP. Produkty są wykonywane bez udziału szkodliwych metali ciężkich takich jak cynk, ołów czy kadm. W czasie produkcji wszystkie zużyte części mechaniczne trafiają do recyklingu, podobnie odpady.

Czy można chcieć czegoś więcej? Firma TRODAT oficjalnie mówi o tym, że ich pieczątki ekologiczne są pozyskiwane z 100% odnawialnej energii elektrycznej, a przetworzone ciepło jest używane do ogrzewania budynków.

Jak wiadomo każda róża ma kolce, dlatego żaden proces produkcji nie może się obyć bez powstawania CO2. TRODAT na swojej oficjalnej stronie podaje, że inwestuje w projekty ochrony środowiska Gold Standard, które są rekomendowane przez WWF - Światowy Fundusz na rzecz Przyrody - jako rekompensata za nieuniknioną emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zarówno COLOP jak i TRODAT przestrzegają norm jakości ISO 9001 od wielu lat, które świadczą o wysokiej jakości produktów i usług świadczonych klientom na całym świecie.

Czy wiesz, co możesz zrobić, aby nasze środowisko mniej cierpiało?

- oszczędzaj energię elektryczną w domu i w pracy np. poprzez wymianę żarówek na energooszczędne, pamiętaniu o wyłączaniu urządzeń czy utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w mieszkaniu
- oszczędzaj papier np. poprzez wybieranie tańszego papieru i zeszytów pochodzących z recyklingu, zbieranie makulatury etc.
- wybieraj transport, który jest przyjazny dla środowiska np. spacer, rower, komunikacja miejska
- świadomie kupuj produkty spożywcze
- chroń lasy i sadź nowe drzewa
- ograniczaj powstawanie odpadów i zadbaj o ich odpowiedni recykling

Nie bądź/bądź zielony!

Dbanie o środowisko naturalne to tak naprawdę niewielkie czynności, które stosowane przez miliony ludzi na całym świecie mogą naprawdę wiele zmienić. Nie tylko pojedyncze osoby, które dbają o ochronę lasów czy segregację śmieci wiedzą, jak ważne jest zapobieganie zmianom klimatycznym, których głównym winowajcom jest CO2. Producenci pieczątek wychodzą naprzeciw każdej osobie, która pragnie żyć w zgodzie z naturą, dbając o środowisko naturalne. Nowoczesne pieczątki są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu oraz z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla. Producenci nie zapominają również o wspieraniu największych fundacji - należy działać, póki jesteśmy w stanie coś zmienić!

Ochrona środowiska i ekologiczne pieczątki

Przelew online
Znajdź nas: