Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Pieczątka lekarska

Pieczątka lekarska jest spotykana w całej branży medycznej i nic dziwnego, gdyż jest niezbędna do wystawiania zaświadczeń, skierowań na badania, recept i poświadczania innej dokumentacji pacjenta. Używają ją nie tylko lekarze, ale także farmaceuci, fizjoterapeuci i pielęgniarki, gdyż obowiązuje ich ta sama ustawa Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 16 września 2005 roku.

Pieczątka lekarska - wymogi zawarte w Uchwale Nr 110/05/IV

Pieczątka lekarza powinna zawierać zawsze jego imię i nazwisko, tytuł zawodowy, posiadane specjalizacje zgodnie z brzemieniem w dokumentach potwierdzających ich nabycie oraz numer prawa wykonywania zawodu. To odgórne wymogi, które mogą zostać sprawdzone przez wyższe organy. Jeśli chcesz umieścić na niej dodatkowe dane, nie ma ku temu przeciwwskazań, o ile jest to np. tytuł i stopień naukowy, numer telefonu czy dane adresowe. Pieczątka lekarska może zawierać także numer umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniający lekarza do wystawiania recept oraz umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych.

Pieczątka lekarska - wzór to nie wszystko

Każdy, kto zna już wzór, może skorzystać z szerokiej oferty pieczątek - w końcu Naczelna Rada Lekarska nie ustala, jaka powinien być stempel od strony technicznej. W ofercie Stampler.pl znajdziesz różne modele pieczątek, które warto dopasować do swoich potrzeb. Najbardziej tradycyjne są stemple drewniane, które mają wygodny uchwyt i różnej wielkości podstawę, by pomieścić odpowiednią ilość danych. Do takich modeli potrzebna będzie dodatkowa poduszka z tuszem, którą należy regularnie napełniać.

Jeśli często dojeżdżasz do pacjentów lub zmieniasz miejsce swojej pracy, doskonałym pomysłem będzie pieczątka lekarza kieszonkowa, którą można wygodnie zamknąć, włożyć do torby i nie obawiać się zabrudzeń. Wygodne w użyciu są stemple automatyczne, które w znacznym stopniu zdominowały rynek - jako pieczątkę lekarską można zastosować zarówno modele kwadratowe, podłużne, jak i okrągłe, odpowiednio projektując ich zawartość. Duża dostępność kolorów sprawia, że można je dopasować do barw kliniki, odzieży lub innych akcesoriów używanych w codziennej pracy.

Jaki kolor tuszu do pieczątki lekarskiej

Pieczątka lekarska powinna wykonywać odbicia tuszem czarnym - to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które będzie odpowiednie do stosowania na receptach i innego typu dokumentach. Kolorem rozpoznawczym branży medycznej jest także niebieski, dlatego jeśli nie chcesz stosować wyłącznie czarnego tuszu, zawsze istnieją alternatywy.

Przelew online
Znajdź nas: