Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry
Porady

Nowa moda - stemple ślubne!

W najpopularniejszym rozumieniu "stempel" to jest urządzenie służące do odciskania określonego wzoru na papierze. Jest przedmiotem wykorzystywanym - głównie - do celów urzędniczych i biurowych.. Jeśli należysz do tych osób, to pragniemy Ci uświadomić, że stemple i pieczątki wchodzą w coraz różnorodniejsze dziedziny naszego życia. Można by rzecz, że "wychodzą" z urzędów, szkół, zakładów pracy, biur i firm do naszej codzienności lub. niecodzienności - gdyż takim niecodziennym wydarzeniem, podczas którego możemy wykorzystać pieczątki może być ŚLUB! Tak! Stemple coraz powszechniej wykorzystywane są jako element organizacyjny tego ważnego wydarzenia. Uwaga! Nadeszła nowa moda - stemple ślubne!


źródło: Pixabay

Stemple w naszym życiu

Już w starożytnym Sumerze na stemplach odwzorowywano mity lub sceny z życia codziennego. Nazywano te produkty wówczas pieczęciami cylindrycznymi od ich okrągłego kształtu. Jednak z czasem stemple rozprzestrzeniły się jako przedmioty służące do potwierdzenia ważnych dokumentów i stały się nieodzowną częścią urzędów i instytucji. Ich główną funkcją było i pozostaje nadal potwierdzanie dokumentów. Nadawanie im mocy urzędowej, sprawczej, prawnej. Na przestrzeli lat stemple zróżnicowały się pod względem formy i treści (pieczątki imienne, pieczątki z liniaturami, datowniki, pieczątki z określonym tekstem - księgowe czy kancelaryjne). Dawniej modne były stemple z metalu do odciskania w laku. Czas jednak biegnie nieubłaganie.. historia zmienia się na naszych oczach - także ta pieczątkowa. A jaka moda pojawiła się teraz?


źródło: Pinterest

Stemple okolicznościowe

Zapewne wielu z Was pamięta stemple okolicznościowe w postaci pamiątkowych datowników, dostępnych na przykład na poczcie. A może także i pieczątki w schroniskach turystycznych, którymi potwierdzało się obecność na szczycie? Przez pewien czas panowała nawet duża popularność na ich kolekcjonowanie. Stemple turystyczne związane z jakimś konkretnym zabytkiem coraz powszechniej można spotkać w wielu miejscach w Polsce:

- w muzeach,
- izbach pamięci,
- skansenach,
= punktach informacji turystycznej,
- przy zabytkach sakralnych i świeckich.

Coraz powszechniej pojawiają się też pieczęcie wakacyjne z przeznaczeniem dla turystów odwiedzających miasto czy region. Pieczątki te wówczas traktuje się jako jedno z wielu narzędzi autopromocji danego miejsca. Nietypowymi pieczątkami okolicznościowymi są tzw. pieczątki suche/"suche stemple". Bardzo elegancko wyglądają i są dosyć atrakcyjne dla najmłodszych ze względu na elementy wypukłe i wklęsłe, które można dotykać po odciśnięciu.


źródło: Pinterst

Stemple ślubne

Co to takiego stempel ślubny? To rodzaj spersonalizowanej pieczątki. Najczęściej zawierający imiona lub inicjały pary młodej, czasami także datę i miejsce ślubu. Niektórzy porównują go do exlibrisu! Stemple ślubne stają się coraz modniejsze. Wykorzystywane są do rozmaitych celów:

- najczęściej odbija się je na zaproszeniach ślubnych,
- kopertach,
- zawiadomieniach o ślubie,
- bilecikach związanych z umiejscowieniem gości weselnych przy stole,
- czy dołącza do różnych ślubnych przedmiotów, którymi obdarowywani są młodsi i starsi goście weselni
- dekoracji stołu weselnego (na przykład napojów znajdujących się na stole).

Spersonalizowanie stempla ślubnego polega właściwie na tym, że parę młodą ogranicza tylko ich wyobraźnia. Stempel może wyglądać dowolnie! Można dobierać różnorodne kroje czcionki czy elementy graficzne. Stemple ślubne mają wygląd elegancki (stemple w stylu retro lub vintage) albo nowoczesny. Projektując stempel ślubny najczęściej odwzorowane są gusta i preferencje pary młodej. Przepiękne rysunki, znaki, motywy graficzne wprowadzają niesamowity klimat i sprawiają, że wszelkie ozdoby wykorzystane podczas ślubu i wesela stają się wyjątkowe i bardzo osobiste. Sięga się do różnych znaków, ornamentów, czasami nawet wykorzystuje się odbicia linii papilarnych przyszłych małżonków. Producenci tego typu przedmiotów opisują, że stemple dostępne są w różnych wzorach, kolorach i motywach. Stemple są doskonała inicjatywą, by tej wyjątkowej uroczystości jaką jest ślub i wesele nadać indywidualnego charakteru i klimatu.


źródło: Pinterest

Co po ślubie?

Stemple ślubne mogą z powodzeniem być używane w domu młodych małżonków nawet po weselu i ślubie. Są dwa wyjścia:

1. albo pomyślimy o tym na etapie projektu i zaplanujemy tak stempel, aby mógł być wykorzystany bez limitu czasowego (np. bez daty wydarzenia),
2. albo można dokonać ingerencji w gumie tłoczącej wzór zlecając to specjalistom. Można bowiem po weselu usunąć datę wydarzenia, pozostawiając jego pozostałe elementy - dekoracje i imiona, czy inne napisy.

Pieczątka dla nowożeńców może spełniać rolę nowoczesnego exlibrisu, którym sygnować będą następujące przedmioty:

- nabywane wspólnie książki
- lub te, które weszły do "wspólnego gospodarstwa domowego"
- okładki płyt CD
- tekstylia domowe (pod warunkiem, że wykorzystamy farbę akrylową do odbijania pieczęci, a nie zwykły tusz!)
- czy innych gromadzonych wspólnie materiałów.

Pieczęci ślubnych można używać też w korespondencji. Każde zaproszenie na imprezę organizowaną przez młodych może być dekorowane takim stemplem (parapetówka, chrzciny, rocznice, komunia). Tak, jak w przypadku organizacji wesela i wszelkich gadżetów wykorzystanych podczas jego trwania - można zastosować stempel do wykonania elementów dekoracyjnych podczas innych imprez czy uroczystości familijnych czy przyjacielskich. Mogą to być dekoracje na stołach, naklejki na butelkach, kubkach, girlandy okolicznościowe, inne przedmioty. Nowo zamówionym stemplem można dekorować też ciasteczka, które będą serwowane na imprezach i uroczystościach lub wręczane gościom!


źródło: Pinterest

Drewniane lub tłoczone

Nie wiedzieć czemu, ale powrót do dekorowania kartek, karteluszek, zaproszeń, winietek, innych ozdób z wykorzystaniem drewnianego stempla jest jakąś magią! Być może to nostalgia za czasami minionymi, w których pieczątki były wykonywane tylko z drewna. Dzisiaj tłoki pieczętne produkuje się z plastiku. Szybko i względnie tanio. Warto wiedzieć, że do drewnianego gryfa zawsze można zamówić gumkę z nowym wzorem! Z pewnością będzie nam długo służyć Podobnie ma się rzecz z tzw. suchymi stemplami. Mają niebanalny, zaskakujący i elegancki wygląd, a uzyskane odbitki rewelacyjna formę i niepowtarzalny styl.


źródło: Pinterest

Jeśli nie dla siebie - to może warto pomyśleć, aby zrobić komuś bliskiemu prezent w postaci pamiątkowego ślubnego stempla. Nawet jeśli nie zostanie wykorzystany zgodnie z naszymi podpowiedziami, to prawdopodobnie trafi do skrzyneczki wspomnień lub jego właściciele z pewnością wymyślą nowy sposób na zagospodarowanie takiego nieszablonowego prezentu. Sprawdź ofertę dostępną na rynku. Wybierz zaufanego producenta pieczątek i stempli, który oferuje swoje usługi także poprzez Internet! Stempel ślubny to naprawdę propozycja na świetny - spersonalizowany prezent - albo jeśli to Ty planujesz ślub, to z wykorzystaniem ślubnego stempla zaskoczysz swoich gości urokiem wykonanych przy jego użyciu przedmiotów, które towarzyszyć Wam będą w tym najpiękniejszym w życiu dniu!

Przelew online
Znajdź nas: