Proszę czekać...

ładowanie danych...
do góry

Suche stemple - Przykłady odbić pieczątek

Suche stemple

Suche stemple to elegancja, prestiż i jak sama nazwa sugeruje - brak zabrudzeń! Te wyjątkowe narzędzia są często wykorzystywane do znaczenia uroczystych, wysokiej rangi dokumentów i są bardzo trudne, wręcz niemożliwe do podrobienia. Ich forma jest wykonywana przy pomocy specjalnej matrycy, dzięki czemu mogą wyciskać trójwymiarowy, wypukły wzór na papierze fotograficznym, czerpanym, tekturze lub zwykłym. Suche stemple to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który chce stworzyć bardzo oryginalną i prestiżową identyfikację firmy. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Od Greków, aż po czasy współczesne - jaką drogę przebyły suche stemple

Sucha pieczątka była stosowana już 3000 lat p.n.e przez Greków oraz mieszkańców morza Egejskiego, choć oczywiście same stemple nie były tak zaawansowane technologicznie jak współczesne modele. Do produkcji stosowano miękkie kamienie i kość słoniową, z czasem udoskonalając widoczność i jakość odbicia. Dzisiejsze suche stemple są wykonywane przy wykorzystaniu laserowo grawerowanych matryc ze stali, dzięki czemu odbicie może być wypukłe lub wklęsłe, a samo urządzenie jest niezwykle trwałe i żywotne. Do jego użytku nie potrzeba żadnych materiałów eksploatacyjnych, tuszy, wykonując trwałe i widoczne odbicia osiągające jakość 1000 ppi. Jeśli chcesz zamówić suchy stempel, nie musisz ograniczać się jedynie do kształtu okrągłego i prostokątnego, choć są to najczęściej wykorzystywane formy - odbicie może przybrać nawet kształt roślin i zwierząt, w zależności od twojego projektu.

Suche stemple - jak można je wykorzystać

Pieczęcie w formie suchego stempla są wykorzystywane przez wiele instytucji - często widnieją na dyplomach z wyższych uczelni, by były praktycznie niemożliwe do sfałszowania. Tak naprawdę można nimi oznaczyć wszystkie dokumenty, książki czy listy, podkreślając ich rangę i nadając im niesamowitego wyglądu. Suchy stempel uzyskuje najlepsze efekty na papierze o wyższej gramaturze od 100 g, a na nazbyt grubych, odbicie może nie wyjść idealnie wyraźne, dlatego ważne jest dopasowanie odpowiedniej papeterii. Jeśli pracujesz w kancelarii notarialnej, adwokackiej lub w innym miejscu o wysokim prestiżu, także warto pomyśleć o suchej pieczęci, która urozmaici twoją identyfikację. Oczywiście nie jest to jej jedyne wykorzystanie ? stempel może stanowić synonim elegancji, a także podkreślać indywidualność, dlatego niezależnie od tego, czy posiadasz studio fotograficzne, restaurację w górach czy kancelarię prawną, z pewnością przyda się w wyjątkowych okolicznościach.

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 01

WZÓR SS01

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 02

WZÓR SS02

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 03

WZÓR SS03

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 04

WZÓR SS04

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 05

WZÓR SS05

Wzór odciśnięcia pieczątki suchy stempel 06

WZÓR SS06

Przelew online
Znajdź nas: